• قوانین جزیره کیش

  جزیره کیش به خاطر امکانات متنوع تفریحی و گردشگری که دارد سالانه پذیرای یک میلیون و هفتصد هزار گردشگر است. وجود فرودگاه داخلی و بین‌المللی، هتل‌های ۵ ستاره باکیفیت، سواحل زیبا و آب‌وهوای مطبوع کیش همگی از محسنات محبوب‌ترین جزیره جنوبی ایران است. بعد از انتخاب کیش به عنوان اولین منطقه آزاد کشور در سال ۶۱ مقررات و قوانین جدیدی برای مرور در کیش وضع شد و در حال حاضر می‌توان کیش را در دسته قانونمندترین شهرهای ایران قرار داد از این رو برای رزرو تور کیش و اقامت در هتل های لوکس این جزیره زیبا با آژانس مسافرتی آلوین در خدمت شما همراهان هستیم.
  در ادامه همراه شما هستیم با قوانین و مقررات جزیره زیبای کیش.

  قوانین رانندگی در کیش

  خوب است بدانید که یکی از مهم ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش به بوق زدن اختصاص دارد، باید بدانید که بوق زدن در همه جای جزیره کیش بدون استثنا ممنوع می باشد.
  قانون بعدی رعایت حق تقدم در همه خیابانها و میادین کیش می باشد ، در کیش باید قبل از هر میدان یک توقف کامل داشته باشید.
  توقف کامل راننده هنگام عبور عابر پیاده از خط یکی از ملزمات رانندگی در کیش می باشد.
  یکی دیگر از جرائم سنگین رانندگی در کیش اختصاص دارد به ممنوع بودن دنده عقب گرفتن خودرو ،دوربین های راهنمایی رانندگی این تخلفات را ثبت می نمایند و جریمه سنگینی را برای شخص متخلف به ثبت میرساند. به خاطر داشته باشید آژانس مسافرتی آلوین 24 با ارائه بهترین خدمات گردشگری آماده خدمت رسانی به شما مسافران می باشد.
  اگر در کیش خودرو کرایه می کنید باید بدانید که پرتاب زباله و ته سیگار از خودروها در کیش جریمه سنگینی را در بر دارد.
  حداکثر سرعت رانندگی 60 کیلومتر در داخل شهر و 80 کیلومتر خارج از شهر، مانند جاده های فرعی است. در همه شرایط تمام سرنشینان خودرو ملزم به بستن کمربند ایمنی می باشند.
  در خیابان‌های این جزیره باید بین خطوط برانید و اگر تصمیم دارید که لاین رانندگی‌تان را عوض کنید حتماً باید از ۱۰۰ متر قبل‌تر چراغ ‌راهنما را روشن کنید.
  یکی از عجیب‌ترین قوانین رانندگی در کیش، کثیف بودن خودرو است. توجه به ظاهر خودرو در کیش امری واجب و ضروری است و پیش از رانندگی در خیابان‌ها باید حتماً خودروی خودتان را تمیز کنید وگرنه برگه جریمه دریافت خواهید کرد.
  اگر مشتاق سفر به کیش هستید با رزرو تور کیش در ادامه این مقاله از قوانین کیش همراه ما باشید ، اگر در جزیره ماشین اجاره کردید، همیشه دفترچه اجاره را همراه داشته باشید. در صورتی که در کیش توسط پلیس جریمه شوید و این اسناد در آن لحظه در ماشین نداشته باشید، مجدداً مشمول جریمه خواهید شد.
  لایی کشیدن و حرکات مارپیچ در حین رانندگی موجب توقیف 48 ساعته خودرو می شود.

  قوانین رانندگی در کیش

   

  قوانین گردشگری در کیش

  کشور ایران جز معدود کشورهایی است که دارای آب لوله کشی قابل شرب می باشد ، اما در جزیره کیش به دلیل اینکه آب لوله کشی ها تصفیه نشده است نمی توانید از آن ها برای نوشیدن استفاده کنید و به همین دلیل باید از آب معدنی ها و یا دستگاه های تصفیه آب استفاده کنید.
  سواحل جزیره کیش به دلیل اینکه اکثرا مرجانی هستند بسیار سر می باشند و شنا در این سواحل به دلیل خطر غرق شدن ممنوع است، بنابراین میتوانید یه جای شنا کردن در ساحل های مرجانی و سنگی، ساحل های شنی را جایگزین نمائید.
  ماهیگیری با تور در جزیره کیش ممنوع می باشد به طوریکه در هیچ کجای این جزیره اجازه ندارید با تور ماهیگیری کنید درصورتی‌که می‌خواهید این ورزش آرامش‌بخش ر امتحان کنید فقط می‌توانید با قلاب به محل‌های از پیش تعیین‌شده بروید و ماهی بگیرید.
  در جزیره کیش امکان چادر زدن در فضاهای سبز وجود ندارد و چنانچه شما تمایل دارید که به جای اقامت در هتل و یا سوئیت ها از چادر استفاده کنید می توانید در کمپ مخصوص چادر در کیش اسکان داشته باشید.
  به یاد داشته باشید که برای رزرو تور و بلیط هواپیما آژانس مسافرتی آلوین با ارائه بهترین خدمات همراه شما می باشد .
  سفر به کیش بدون ویزا برای همه امکان پذیر می باشد. یکی از عجیب‌ترین قوانین کیش برای تبعه خارجی این است که می‌توانند بدون اخذ ویزا به کیش سفر کنند و یک ماه در آنجا بمانند. همچنین مهر پاسپورت به‌صورت یک لیبل در اختیارشان قرار می‌گیرد و هیچ نشانی از ورود آن‌ها به ایران در پاسپورت ثبت نمی‌شود.
  شما فقط یک‌بار در سال می‌توانید کالای غیرتجاری با قیمت بیش از ۸۰ دلار را از جزیره خارج کنید و در صورت تکرار این مورد در همان سال باید حق گمرکی پرداخت نمائید.
  در مورد حیوانات خانگی هم باید بگوییم که در بدو ورود به جزیره باید در گمرک ثبت شوند و شناسنامه و اسناد دامپزشکی‌شان نیز همراهشان باشد.
  ورود و خروج بعضی از کالاها نیز مانند: عتیقه‌جات، سکه‌های قدیمی و با ارزش، تابلو نقاشی‌های نفیس و کتب خطی به جزیره کیش ممنوع است.
  در باره ورود پول نقد و طلا نیز به این جزیره حد مشخصی وجود دارد، به طوریکه هر نفر اجازه دارد حداکثر ۵۰۰۰ دلار پول نقد و ۱۵۰ گرم طلا به صورت زیورآلات شخصی را جابجا کند. این ممنوعیت برای ظروف و زیورآلات نقره کمتر است و تا ۳ کیلوگرم اجازه جابجایی دارید. همراه شما بودیم با این بخش از قوانین جزیره کیش، از این رو برای رزرو تور کیش و بلیط هواپیما آژانس مسافرتی آلوین همراه شما می باشد و می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید تا سفری رویایی را با ما تجربه نمائید.

  قوانین گردشگری در کیش

  سپاس از همراهی شما در این مقاله ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای جامع
  کیش و تفریحات آن با آژانس مسافرتی آلوین در تماس باشید.