• germany

  آلمان پر است از قلعه های زیبا در اشکال، اندازه ها و کارکردهای مختلف، از کاخ های فانتزی رمانتیک گرفته تا قلعه های نظامی با ابهت و خانه های اربابی زیبا. به 10 مورد از زیباترین و جذاب ترین این سازه های دیدنی نگاهی بیندازید.
  1. قلعه نوشوانشتاین (Neuschwanstein Castle)
  شاه لودویگ دوم باواریا با استفاده از اموال شخصی خود، دستور ساخت این قلعه فوق العاده عاشقانه را به عنوان یک مکان شخصی آرام برای خود داد. این قلعه به عنوان یک نمونه ایده آل از دنیای قرون وسطایی طراحی شده و به آهنگساز ریچارد واگنر اختصاص داده شده است. اما این قلعه فقط چند هفته پس از مرگ لودویگ در سال 1886 افتتاح شد و اکنون یکی از پر بازدیدترین قلعه های جهان است. این قلعه چیزی شبیه به یک افسانه است و همچنان اذهان عمومی و گردشگران را از گوشه و کنار دنیا به خود جلب می کند.
  2. قلعه وارتبورگ (Wartburg Castle)
  قلعه وارتبورگ مشرف به جنگل سرسبز تورینگن و شهر آیزناخ (Eisenach) است و قدمت آن به دوران قرون وسطی باز می گردد. این قلعه احتمالا محل یکی از مهمترین وقایع تاریخ اروپا بوده است. اینجا بود که مارتین لوتر اصلاح طلب پروتستان، در پی طرد شدن از طرف پاپ لئو ایکس (Leo X)، توسط فردریک حکیم به قلعه پناهنده شد و بین سال های 1521 تا 1522 عهد جدید را از یونانی باستان به آلمانی ترجمه کرد. در سده های بعد، این قلعه مورد سوء استفاده و تخریب قرار گرفت، اما در قرن نوزدهم در میان شوق دوره رمانتیک ترمیم شد و اکنون یک جاذبه مهم گردشگری است.
  3. قلعه گلوکسبورگ (Glücksburg Castle)
  قلعه گلوکسبورگ که برای دوک شلسویگ هولشتاین سوندربرگ ( Schleswig-Holstein-Sonderburg) و بر روی دریاچه مصنوعی بین سال های 1583 تا 1587 ساخته شد، بعدا به عنوان محل زندگی چندین پادشاه دانمارکی مورد استفاده قرار گرفت و امروز حیاط وسیع قلعه محل برگزاری چندین جشنواره و رویدادهای بی نظیر است. تورهای راهنمای داخلی روزانه برای این قلعه برگزار می شوند و می توانند برای چند ساعت ادامه یابند. اگر این برای شما جذابیتی ندارد، منظره زیبا و محیط آرام دریاچه در اطراف قلعه به اندازه کافی باور نکردنی است.