• تفاوت بلیط چارتری و سیستمی

  در این مقاله ما می خواهیم به تفاوت بلیط سیستمی و چارتر بپردازیم تا شما عزیزان با اطلاعاتی کامل و دقیق رزرو بلیط هواپیمای خود را انجام داده و سفری آسوده را تجربه نمائید .
  وقتی شما قصد خرید بلیط هواپیما را می کنید یکی از مهمترین نکات ، چارتر بودن یا سیستمی بودن بلیط هواپیمای شماست که ما در این بخش از مقاله آژانس مسافرتی آلوین شما را با این معقوله آشنا می نمائیم.

  بلیط سیستمی یا برنامه ای

  اول از همه باید بدانید که بلیط سیستمی متعلق به خود ایرلاینی است که شما می خواهید بلیط هواپیمای خود را از آن تهیه نمائید و به خاطر داشته باشید که همه ایرلاین ها از جمله، ماهان، ایران ایر، قشم ایر، تابان و … همگی دارای بلیط سیستمی می باشند که متعلق به خودشان است و اگر شما می خواهید برای سفری از پیش تعیین شده بلیط هواپیما رزرو نمائید ، بلیط های سیستمی پروازهای مطمئنی برای شما هستندرزیرا که می توانید برای فواصل بلند مدت رزرو خود را انجام دهید .
  از مزیت های بخصوص بلیط هواپیمای سیستمی می توانیم به امکان کنسل کرد بلیط با جریمه کم اشاره کنیم که در واقع هر زمان که مشکلی برای شما پیش آمد که نمی توانستید از پروازتان استفاده نمائید ،می توانید با پرداخت مبلغی جزئی هزینه جریمه را پرداخت کنید و بلیط خود را کنسل نمائید .
  یکی از مهمترین مزیت های پرواز سیستمی امکان صادرشدن بلیط نیم بها برای سنین 12-2 سال است که شما این مزیت بخصوص را در رزرو بلیط چارتری ندارید ، پس به خاطر داشته باشید اگر برای سفری خانوادگی و همراه فرزند برنامه ریزی می نمائید، رزرو بلیط هواپیمای خود و خانواده را به صورت سیستمی انجام دهید تا شامل خصوصیت های پرواز سیستمی بشوید . از این رو شما می توانید به صورت آنلاین از داخل سایت آژانس مسافرتی آلوین و به صورت تلفنی ، اقدام به رزرو تور و بلیط هواپیمای خود از آژانس ما بفرمائید .
  خوب است بدانید که اگر مسافری از پروازهای سیستمی جا بماند در این شرایط محاسبه طبق کلاس پروازی انجام میشود و نرخ بلیط بین 40 درصد تا 50 مبلغ بلیط مسترد می شود . در صورتی که به دلیل شرایط آب و هوایی در پروازهای، برنامه ای پرواز آن کنسل شود. امکان استرداد وجه برای مسافران وجود دارد.
  اگر بخواهیم در مورد معایب بلیط هواپیمای سیستمی برای شما بگوییم باید بدانید که مهمترین عیب این پروازها ، اختلاف قیمت چشم گیر آنها با پروازهای چارتر است که باعث می شود بسیاری از مسافران بلیط هواپیمای چارتر را به سیستمی ترجیح بدهند . دومین عیب پروازهای سیستمی، محدودیت پروازهای سیستمی است زیرا همانطور که گفتیم ، در پروازهای سیستمی شما می توانید برای فواصل طولانی مدت برنامه ریزی نمائید ولی این نکته را فراموش نکنید که تعداد این پروازها به همین علت محدود هستند و وقتی برای سفری در زمان سال نو یا مناسبت های خاص می خواهید این بلیط را رزرو نمائید ، در بسیاری از زمان ها پرواز سیستمی پر شده و تمام شده است .

  بلیط سیستمی یا برنامه ای

   

  بلیط چارتر

  اگر اهل سفرهای متعدد هستید ، بلیط چارتر گزینه بسیار مناسبی برای شما است .
  در خرید بلیط چاتر شما می توانید بلیط هواپیمای خود را بسیار ارزانتر از بلیط سیستمی رزرو نمائید زیرا در بلیط چاتر ، آژانس مسافرتی که شما خرید خود را از آن انجام میدهید مجری مستقیم رزرو بلیط هواپیمای شما است ولی در پرواز سیستمی این گونه نبود و ایرلاین ها مجری مستقیم بلیط هواپیمایی هستند .
  بلیط های چاتری از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از بلیط هوای سیستمی هستند ولی به خاطر داشته باشید که در بلیط چاتر اگر شما بخواهید بلیط خود را کنسل کنید یا به پرواز مورد نظرتان نرسید ، هیج هزینه ای به شما استرداد داده نمی شود و هزینه بلیط هواپیمای شما به طور کامل سوخت می شود که این نکته یکی از معایب رزرو بلیط به صورت چارتر محسوب می شود . همانطور که می دانید شما می توانید برای رزرو تور و بلیط هواپیمای خود با آژانس مسافرتی آلوین 24 در ارتباط بوده و رزرو خود را به صورت آنلاین یا تلفنی و یا حضوری انجام دهید .
  یکی دیگر از معایب رزرو بلیط به صورت چاتر ، تفاوت نداشتن قیمت بلیط برای کودکان نسبت به بزرگسالان است . برخلاف بلیط سیستمی در این نوع رزرو ما تفاوت قیمت نداریم و همه بلیط ها به قیمتی است که آژانس هواپیمایی مورد نظر اعلام می نماید ولی البته باید به خاطر داشته باشید که در اکثر مواقع بلیط های چارتر بسیار ارزانتر هستند از بلیط های سیستمی ، ولی در بعضی مواقع هم این بلیط ها با توجه به تقاضای مسافران در فصول پر تردد مثل عید نوروز و ایام تعطیل ، دارای قیمت بالایی می باشند و باید به یاد داشته باشید هرچه به زمان پرواز نزدیک شوید قیمت این بلیط های چارتری کاهش می یابد زیرا آژانس هواپیمایی از پیش مقداری از بلیط ها را خریداری نموده و حالا نمی خواهد ضرر بکند و هواپیما را خالی بگذارد پس هرچه نزدیک ساعت پروازی می شود قیمت را پایین میاورد تا تمام بلیط ها بفروش برسد و ضرر نکند .
  در آخر در مورد بلیط های چارتر باید بگوییم که این بلیط ها غیر قابل انتقال به غیر یا غیر قابل تغییر تاریخ هستند .
  به یاد داشته باشید برای رزرو تور و بلیط هواپیما با ما در ارتباط باشید .

   

  بلیط چارتر

   

  نکته ای مهم در مورد پروازهای چاتر و سیستمی

  درباره بلیط سیستمی باید گفت که از ماه سوم یعنی خرداد ماه سال 1400 ، قیمت این نوع بلیط آزادسازی شد و برای آن سقف و کف تعیین شد. به این معنا که آژانس های هواپیمایی می توانند بلیط را طبق کلاس پرواز و یا خدمات ارائه شده تا 30 درصد بیشتر از نرخ مصوب بفروشند و بیشتر از این حد را مجاز نیستند و تخلف محسوب می شود.
  همراه شما بودیم با مقاله ای دیگر از آژانس مسافرتی آلوین 24 ، به خاطر داشته باشید برای رزرو تور و بلیط هواپیما می توانید با ما در ارتباط باشید و سفری مطمئن و به یاد ماندنی را تجربه نمائید .

   

  نکته ای مهم در مورد پروازهای چاتر و سیستمی

  سپاس از همراهی شما در این مقاله ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلیط های سیستمی و چارتری با آژانس مسافرتی آلوین در تماس باشید.